توسعه دهنده

راهنمای توسعه برنامه TOS 5 

برای اینکه به توسعه دهندگان اجازه دهد به طور مستقل برنامه هایی را توسعه دهند که می توانند در TerraMaster TOS اجرا شوند، TerraMaster یک محیط توسعه APP و ابزارهای بسته بندی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. 

فرآیند توسعه:

دانلود محیط توسعه –> توسعه برنامه –> بسته برنامه –> تست –> درخواست برای لیست –> به روز رسانی 

دانلود محیط توسعه:

TerraMaster TOS Toolchain یک محیط توسعه مبتنی بر لینوکس است که می توانید از آن برای توسعه برنامه هایی که می توانند در TerraMaster TOS اجرا شوند، استفاده کنید. این ابزار به طور رسمی توسط TerraMaster ارائه شده است و به طور مرتب به روز می شود.

سیستم مورد نیاز:

  1. CentOS 64 بیت
  2. حافظه: 4 گیگابایت یا بالاتر
  3. فضای خالی درایو: 100 گیگابایت یا بالاتر

توسعه اپلیکیشن:

از آنجایی که TerraMaste نمی تواند پشتیبانی فنی مستقیم برای هر توسعه دهنده ای ارائه دهد، اگر نیاز به توسعه اپلیکیشن خود در محیط توسعه TOS دارید، باید با محیط لینوکس و تجربه توسعه غنی آشنا باشید. در طول فرآیند توسعه، اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً از انجمن رسمی TerraMaster دیدن کنید. 

اپلیکیشن پک:

برنامه توسعه‌یافته باید در بسته نصب tpk. بسته‌بندی شود. برای روش بسته بندی بسته نصب tpk، لطفاً به  راهنمای بسته بندی برنامه TOS 5 مراجعه کنید .

تست :

برای اطمینان از اینکه برنامه ای که توسعه داده اید می تواند به طور معمول کار کند، بسته نصب بسته بندی شده باید در نسخه های مختلف TOS آزمایش شود. به منظور آزمایش برنامه خود، ممکن است نیاز به خرید یک دستگاه TerraMaster TNAS داشته باشید. 
اپلیکیشنی که ایجاد کرده اید می تواند برای دوستان یا مشتریان شما منتشر شود. شما شخصاً برنامه را حفظ می کنید و مسئولیت های مربوطه را بر عهده می گیرید. اگر فکر می‌کنید که اپلیکیشنی که توسعه داده‌اید می‌تواند برای کاربران بیشتری ارزش ایجاد کند، می‌توانید برای قرار دادن اپلیکیشن خود در بازار رسمی اپلیکیشن TerraMaster اقدام کنید. 

درخواست درج:

ابتدا باید «جدول اطلاعات کلید درخواست شخص ثالث» را پر کنید و فرم را به آدرس pm@terra-master.com ارسال کنید. تیم محصول TerraMaster درخواست شما را ارزیابی می کند و ممکن است نیاز به آزمایش برنامه شما داشته باشد. تنها پس از قبولی در آزمون، برنامه شما در بازار اپلیکیشن در دسترس خواهد بود. 

به روز رسانی :

اگر برنامه شما نیاز به به روز رسانی دارد، لطفاً با تیم محصول TerraMaster به آدرس pm@terra-master.com تماس بگیرید و بسته به روز رسانی خود را ارائه دهید. بسته به روز رسانی جدید پس از گذراندن آزمون در بازار اپلیکیشن قرار خواهد گرفت. 

TerraMaster_TOS_arm_v8_toolchains

TerraMaster_TOS_x.86_64_toolchains
جدول اطلاعات کلیدی برنامه شخص ثالث

–پایان–